Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Pierwsza Msza święta w kościele w Irszańsku

Pierwsza Msza święta w kościele w Irszańsku

Fot. kzd.org.ua

24 sierpnia parafia w miasteczku Irszańsk obchodziła szczególne święto. W tym wyjątkowym dniu tutaj została odprawiona pierwsza Msza Św. w kościele, który przez wiele lat był budowany przez wspólnotę parafialną.

Rzymsko-katolicka parafia w Irszańsku została zarejestrowana jeszcze 28 marca 1995 roku. Staraniem proboszcza parafii, świętej pamięci ojca Stanisława Wypycha, w 2006 roku rozpoczęto budowę świątyni. Ponad 13 lat parafianie budowali tę świątynię, modląc się wspólnie z proboszczem Andrzejem Jachymowiczem, ojcem Olegiem Hnatiukiem, ojcem Jurijem Bugajenko i ojcem Romanem Bezszkurym w kaplicy, znajdującej się w dolnym pomieszczeniu.

Uroczystą Mszę Świętą celebrował ojciec dziekan Edmund Wakulenko, w koncelebracji z poprzednim proboszczem ojcem Jurijem Bugajenko i obecnym proboszczem ojcem Romanem Bezszurym, a także kapłanami, którzy przybyli na uroczystość.

W homilii ojciec dziekan przypomniał, jak ważna była świątynia dla narodu wybranego w Jerozolimie i jaka powinna być ważna dla każdego z nas. To miejsce spotkania i modlitwy do Boga, naszego Stwórcy. Parafianie z wielką radością przyjmowali gości przybyłych z okolicznych parafii, by wspólnie wychwalać Boga w jego świątyni.

Uroczystość ta szczególnie podkreśliła, że wkrótce przyjdzie dzień, kiedy biskup konsekruje zbudowany kościół dla jeszcze większej chwały Bożej.

Lidia Baranowska za: Diecezja Kijowsko-Żytomierska, 2 września 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code