Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » PGNiG inwestuje w wydobycie gazu na Ukrainie

PGNiG inwestuje w wydobycie gazu na Ukrainie

Fot. Epravda

13 maja Komitet Antymonopolowy Ukrainy zezwolił polskiej spółce PGNiG na zakup udziałów „KarpatyGazWydobuwannia” od  „Energetycznych Zasobów Ukrainy”

Odpowiednia decyzja została opublikowana na stronie internetowej Komitetu Antymonopolowego Ukrainy.

„Spółka „ Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S. A.” (Warszawa, Polska) uzyskała pozwolenie na nabycie udziałów w kapitale zakładowym Sp. z o. o. „KarpatyGazWydobuwannia ” (Kijów), co zapewnia ponad 50 procent głosów w najwyższym organie zarządu spółki”, – podano w komunikacie.

Należy zauważyć,  że Sp.z o.o. „KarpatyGazWydobuwannia” obecnie jest własnością ukraińsko-amerykańskiej firmy „Energetycznych Zasobów Ukrainy” (Energy Resources of Ukraine).

PGNiG i ERU w grudniu 2019 roku podpisały umowę o współpracy w zakresie poszukiwań i wydobycia gazu na Ukrainie Zachodniej , w pobliżu granicy z Polską. Polskie przedsiębiorstwo oświadczyło wówczas, że posiada odpowiednie doświadczenie i know-how w zakresie wydobycia gazu w tym regionie.

W 2020 roku PGNiG sprzedało Ukrainie 1,2 mld metrów sześciennych gazu, a w pierwszym kwartale tego roku 210 mln metrów sześciennych gazu.

 

Lidia Baranowska za: Espreso, 18 maja 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code