Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Parafia św. Floriana w Szarogrodzie obchodziła 425. rocznicy konsekracji świątyni

Parafia św. Floriana w Szarogrodzie obchodziła 425. rocznicy konsekracji świątyni

W roku 2021 z okazji 425. rocznicy konsekracji świątyni Stolica Apostolska udzieliła wszystkim wiernym pełnego odpustu, który można uzyskać odwiedzając sanktuarium w roku jubileuszowym.

4 maja w uroczystość patrona parafii w Szarogrodzie odbyło się otwarcie roku jubileuszowego, który potrwa od 4 maja (św. Floriana) do 26 listopada (św. Floriana) 2021 roku. Tego dnia po raz pierwszy podczas nabożeństwa do świątyni zostały wprowadzone relikwie św. Floriana.

Błogosławieństwo papieskie z rąk biskupa Leona Dubrawskiego można otrzymać w dniach 4 i 28 maja, 24 września i 26 listopada. Aby otrzymać odpust, wierni muszą odwiedzić świątynię i tam gorliwie uczestniczyć w nabożeństwach rocznicowych lub trwając  w pobożnej kontemplacji modlić się Modlitwą Pańską, Składem Apostolskim, a także modlitwą do Najświętszej Maryi Panny i świętego Floriana. Odpust może być ofiarowany za siebie, a także za dusze wiernych przebywających w czyśćcu, jako zadośćuczynienie za ich grzechy.

Obchodząc 425-lecie świątyni, musimy zdawać sobie sprawę, że przez te lata niewidzialna obecność św. Floriana czuwała tu nad każdą ludzką duszą, by nigdy nie zgasł ogień wiary. A fakt, że dzisiaj mamy tak majestatyczną świątynię duchową, jest podstawą do głębokiego wzruszenia i szczerej modlitwy  dziękczynnej do Pana i na pamiątkę o poprzednich pokoleniach naszych przodków, których ofiarność i wysiłki zostały poświęcone przez Najwyższego.

Lidia Baranowska za: kmc.media, 8 maja 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code