Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Papież wezwał społeczność międzynarodową by nie zapominać o wojnie na Ukrainie

Papież wezwał społeczność międzynarodową by nie zapominać o wojnie na Ukrainie

Fot. http://www.zyciezakonne.pl

«Wspólne wysiłki na rzecz odbudowy mostów ważne są również dla Ukrainy. Rok miniony zasiał nowe ofiary w konflikcie, który hamuje rozwój tego kraju i w dalszym ciągu powoduje cierpienia ludności, szczególnie rodzin mieszkających w strefie dotkniętej przez wojnę, które straciły swoich najdroższych, często dzieci i osóby starsze», – powiedział papież Franciszek ambasadorom akredytowanym przy stolicy apostolskiej na przyjęciu, które odbyło się w poniedziałek 8 stycznia.

W czasie tradycyjnego spotkania z korpusem dyplomatycznym, które ma miejsce na początku każdego roku roku, głowa Kościoła katolickiego podsumowuje wyniki roku minionego w kontekście perspektywy międzynarodowej i dzieli się przemyśleniami o pilnych zadaniach stojących przed społecznością wszystkich krajów świata. W tegorocznym przemówieniu papież skoncentrował swoją uwagę na dwóch ważnych rocznicach, a mianowicie 100- leciu zakończonczenia I wojny światowej i 70- leciu przyjęcia powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

Należy zauważyć, że oficjalne stosunki dwustronne ze stolicą apostolską utrzymuje 183 państwa, Suwerenny Zakon Maltański i Unia Europejska. Wśród posłów – 25 kobiet, między którymi nadzwyczajny i pełnomocny ambasador Ukrainy Tatiana Iżewska. Przy stolicy apostolskiej akredytowane są również różne organizacje międzynarodowe.

Lidia Baranowska, 15.01.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code