Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – 2021

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – 2021

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego jest konkursem skierowanym do uczniów 11 klasy szkół średnich z nauczaniem języka polskiego oraz młodzieży polskich szkół sobotnich, jednak uczestniczą w niej również uczniowie 10 klasy.

Olimpiada służy przywracaniu należnego miejsca w nauczaniu szkolnym wartościom humanistycznym, potwierdza wysoką rangę języka polskiego i polskiego piśmiennictwa
w życiu społecznym, przyczyniając się zarazem do głębszego rozpoznania narodowej i europejskiej tradycji literackiej i tożsamości kulturowej.

Zaleca się przeprowadzenie eliminacji szkolnych, tak zwany  etap lokalny lub obwodowy, po którym uczestnicy przystąpią do  etapu okręgowego (20-21 lutego 2021r. w Chmielnickim), który odbędzie się  w trybie „ocznym” :

20.02.2021 – część pisemna, w której uczestnicy przechodzą test potwierdzający średni poziom znajomości języka polskiego jako obcego oraz piszą rozprawkę.
21.02.2021 – część ustna. Pozytywny wynik uzyskany z części pisemnej kwalifikuje do udziału w części ustnej, która obejmuje rozmowę o wybranych przez ucznia lekturach.

Uczestnicy zakwalifikowani do zawodów ogólnoukraińskich, które odbędą się w dniach 6-7 marca 2021 r., wezmą zdalny udział w OLiJP.

Zgłoszenia do udziału w  etapie okręgowym  przysyłać do 14 lutego  (protokół) –   yulsier@yahoo.pl

Telefon do kontaktów +38 067 988 8017

Regulamin zawodów od kilku lat pozostaje bez zmian (jest dostępny na stronie  www.olijp.pl)

Słowo Polskie za: Komitet Organizacyjny, 9 lutego 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code