Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Od 23 czerwca wiza Schengen tylko z biometrią

Od 23 czerwca wiza Schengen tylko z biometrią

Źródło - lowcostavia.com.uaOd 23 czerwca konsulaty państw, wchodzących do strefy Schengen będą pobierały dane biometryczne obywateli Ukrainy, w tym odbitki palców.

Państwo ukraińskie stanie się 17 regionem, gdzie wprowadzany jest system dodatkowej identyfikacji osoby przekraczającej granicę. – Nie widzimy w waszych obywatelach zagrożenia w zwiększeniu ilości nielegalnych migrantów, lecz zdjęcie to już niewystarczający sposób na dokładne zidentyfikowanie człowieka – powiedział Ovidiu Viorel Naftanaila – osoba, odpowiedzialna za kwestie wizowe w przedstawicielstwie UE na Ukrainie.

Oprócz konsulatów do pobierania odcisków palców zostały upoważnione także centra wizowe, gdzie też został zainstalowany sprzęt do pobierania odbitek palców. Agencje turystyczne i rekrutacyjne nie będą w stanie zrobić „wizy na odległość”. Wszyscy ci, którzy mieszkają daleko od miejsca zameldowania, będą zmuszeni osobiście stawić się w urzędzie i złożyć odbitki.

Nowe utrudnienia dotyczą wyłącznie wniosków wizowych na otrzymanie wizy Schengen. Obecne wizy nie tracą ważności i pozwalają na przekroczenie granicy państw unijnych do końca terminu ich ważności.

Słowo Polskie, 18.06.15 r. ,KZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code