Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Od 22 lipca Australia przyjmuje wnioski wizowe od Ukraińców i wysyła gotowe wizy mailem

Od 22 lipca Australia przyjmuje wnioski wizowe od Ukraińców i wysyła gotowe wizy mailem

Zdjęcie pobrano z tsn.uaW 2012 roku Australia skasowała wymóg wklejania papierowych wiz do paszportów mieszkańców Ukrainy, uznając, że wystarczy wniesienie danych osobowych osoby wjeżdżającej do specjalnej bazy w australijskim MSZ.

Od niedawna resort spraw zagranicznych państwa-kontynentu jeszcze bardziej uprościł Ukraińcom wyjazd do swojego kraju. Teraz, jeżeli planowany pobyt na terenie Azstralii nie przekroczy 90 dni, wystarczy wysłać mailem wypełniony wniosek, ściągnięty z witryny Urzędu Immigracji Australii na wskazany adres, a otrzymane potwierdzenie wydrukować i wykorzystywać jako wizę i to tylko w krajach tranzytowych. Australijskiej straży granicznej wystarczy sprawdzić paszport turysty, czy dane osobowe jego posiadacza są w bazie.

Czy śladem Australii pójdą inne kraje, na przykład Polska? Na pewno nie, bowiem wizy są jednym z elementów polityki zewnętrznej krajów UE co do Ukrainy. W swoją kolej Ukraina pozwala cudzoziemcom przebywać na swoim terytorium do 90 dni (w przeciągu pół roku) bez wizy.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code