Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » OBWE z udziałem gości z Polski organizowało w Winnicy „tajne” warsztaty

OBWE z udziałem gości z Polski organizowało w Winnicy „tajne” warsztaty

Zdjęcie z podobnych spotkań w Kijowie. Źródło - http://vzcz.church.uaDwudniowe warsztaty pod egidą Biura OBWE (Office for Democratic Institutions and Human Rights) z udziałem poszczególnych wspólnot religijnych i organizacji społecznych odbyły się w dniach 30-31 marca  w Winnicy. Goście z Polski razem z przedstawicielami obwodu winnickiego i czerkaskiego omawiali pytania złagodzenia i rozwiązywania konfliktów na tle etnicznym i religijnym.

Spotkania odbywały się w formacie zajęć praktycznych, tematem których była swoboda wyznania i sprawy związane z dyskryminacją na tle religijnym i etnicznym.

W ramach warsztatów przewidziano trzy etapy spotkań –  dla przedstawicieli miejscowych samorządów, społeczności i prawników; funkcjonariuszy MSW oraz działaczy społecznych i duchowieństwa.

– Pierwsze podobne spotkania w ramach projektu ODIHR odbyły się w Odessie 26-27 marca. Warsztaty w Winnicy są ich kontynuacją i powinny pomóc miejscowej władzy zwrócić większą uwagę na problemy i źródła konfliktów etnicznych i religijnych – powiedziała Oleksandra Zub, która przyjechała z Polski.

Winnickie warsztaty pod egidą OBWE były zamknięte dla mediów i innych zainteresowanych osób. Przedstawiciele kościoła rzymskokatolickiego i polskich organizacji społecznych z obwodu winnickiego i czerkaskiego nie otrzymały zaproszenia na te spotkania.

Słowo Polskie, na podstawie informacji Iryny Basenko (vlasno,info), 31.03.15 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code