Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Obchody Dnia Języka Ojczystego w stolicy Wschodniego Podola

Obchody Dnia Języka Ojczystego w stolicy Wschodniego Podola

W sobotę 23 lutego w pomieszczeniu Winnickiej Obwodowej Biblioteki Uniwersalnej im. Timiriazewa odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Uczestników imprezy powitał Konsul Generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński oraz Maria Кozyrska (Centrum Rozwoju i Partnerstwa Polonia) – główny organizator święta, w którym wzięli udział głównie przedstawiciele Centrum Rozwoju i Partnerstwa „Polonia” oraz Chrześcijańsko-Demokratycznego Związku Polaków Winnicy.

Celem spotkania była integracja młodzieży i dorosłych z polskiego środowiska obwodu winnickiego wokół języka polskiego, jego popularyzacji na drodze integracji europejskiej, rozwoju Ukrainy i przyjaznych stosunków z Polską.

Podczas  święta literacko-artystycznego przedstawiciele różnych grup wiekowych (najmłodsza uczestniczka miała 5 lat) deklamowali wiersze i śpiewali utwory muzyczne. Obecni mieli okazję usłyszeć, a potem zaśpiewać znane piosenki „Krajka” i „Panie Janie”, ostatnią nawet w trzech językach: polskim, ukraińskim i francuskim.

Na zakończenie uroczystości Konsul Generalny RP Damian Ciarciński wręczył pamiątkowe upominki.

Wiktoria Bednarska, opracowanie tekstu Lidia Baranowska, 26 lutego 2019 r.

lp

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code