Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Nowy szef Związku Ukraińców w Polsce proponuje reformy i apeluje o zaangażowanie młodzieży

Nowy szef Związku Ukraińców w Polsce proponuje reformy i apeluje o zaangażowanie młodzieży

Fot. Portal Przemyski

W wywiadzie dla Ukrinform Mirosław Skórka zaznaczył, że Związek Ukraińców w Polsce potrzebuje zmian strukturalnych, aby stać się bardziej nowoczesną organizacją i powinien zaangażować młodych ludzi.

Szef organizacji dachowej, zrzeszającej Ukraińców w Polsce powiedział także, że konieczne jest zamknięcie kwestii związanych ze złożoną historyczną przeszłością narodów ukraińskiego i polskiego. „Nie zmienimy historii, musimy ją zaakceptować taką, jaka jest” – powiedział Skórka i dodał, że przed organizacją stoi także ważne zadanie przemyślenia relacji z nową ukraińską migracją w Polsce.

Szef ZUP nazwał też priorytetem organizacji zmianę systemu finansowania. Według niego organizacja, choć dość duża, ma ograniczone zasoby finansowe. “Dziś Stowarzyszenie jest finansowane tylko z budżetu państwa Polski, ale to nie wystarczy do efektywnego istnienia. Nie możemy przyciągnąć nowych ludzi do pracy w organizacji, nie możemy im płacić za ich pracę. Teraz musimy to przełamać i wyjść z tego finansowego impasu”- podkreślił Skórka.

Szef ZUP jest przekonany, że organizacja powinna formułować nowe przesłania dla młodych ludzi, aby zachęcić młodsze pokolenie do pracy.

Słowo Polskie za: Ukrinform, 9 maja 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code