Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Nasza siła w jedności. Członkowie LITPOLUKRBRIG wspólnie obchodzili polskie święta narodowe

Nasza siła w jedności. Członkowie LITPOLUKRBRIG wspólnie obchodzili polskie święta narodowe

W przededniu Dnia Flagi Narodowej oraz Święta Konstytucji 3 Maja na placu przed sztabem wielonarodowej drużyny LITPOLUKRBRIG odbył się uroczysty apel.

Litewscy i ukraińscy oficerowie przywitali swoich polskich kolegów, a podpułkownik Michał Małyska w imieniu dowódcy brygady Zenona Brzuszki odznaczył niektórych żołnierzy dyplomami i podziękowaniami.

– Patriotyzm – to dzisiaj nie tylko upamiętnienia ważnych wydarzeń w historii, ale przede wszystkim – oddana służba ojczyźnie. Dowództwo litewsko-polsko-ukraińskiej brygady – to unikatowa formacja militarna, która szanuje historyczne daty i państwowe symbole wszystkich swoich członków. Dzięki mocnej współpracy i jedynemu w swoim rodzaju modelowi zbiorowego bezpieczeństwa pozostajemy zaufanym oparciem w systemie obrony naszych krajów – zaznaczył podczas uroczystości Michał Małyska.

Zastępca dowódcy brygady ze strony ukraińskiej pułkownik Wołodymyr Judanow podkreślił: „Nasza siła w naszej jedności. Właśnie LITPOLUKRBRIG z zadowoleniem demonstruje spójność szeregów ukraińskich, i litewskich żołnierzy z polskimi kolegami. Swoją obecnością my, jako żołnierze innych państw, wnieśliśmy >>rodzynkę<< w uroczystości w Lublinie. Bowiem wspólne obchody świąt narodowych jeszcze bardziej nas wzmacniają. W wielonarodowej brygadzie my, jak niejednorazowo udowadnialiśmy podczas ćwiczeń i imprez kulturalnych, jesteśmy nie tylko towarzyszami broni, lecz także zaufanymi sojusznikami w wykonaniu wspólnych zadań”.

Niedługo po uroczystym apelu dowódca LITPOLURGBRIG płk. Zenon Brzuszko oraz jego litewski i ukraiński zastępcy wspólnie z szefami MSW i innych jednostek z Lublina złożyli kwiaty pod pomnikami, upamiętniającymi bohaterów narodowych Polski w tym mieście.

Oficjalna część obchodów Święta Konstytucji 3 Maja zakończyła się uroczystą paradą wojskową w Lublinie oraz demonstracją zabytkowych i nowoczesnych rodzajów broni i pojazdów wojskowych.

Igor Gałuszczak, 05.05.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code