Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Nagrody 36. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego dla ukraińskiej produkcji

Nagrody 36. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego dla ukraińskiej produkcji

17 października 2020 roku w Multikinie „Złote Tarasy” w Warszawie zostały ogłoszone nagrody 36. Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

W konkursie, poświęconym pierwszym i drugim pełnometrażowym fabułom twórców z całego świata, zwyciężył ukraiński film „Z zawiązanymi oczami” (Blindfold) Tarasa Drona. Reżyser filmu za zwycięstwo otrzymał premię w wysokości 10 tysięcy złotych.

Film „Z zawiązanymi oczami” – to psychologiczna drama, scenariusz której napisano na podstawie prawdziwej historii. Wydarzenia w filmie rozgrywają się na współczesnej Ukrainie po wojnie. Główna bohaterka – Julia – młoda lekkoatletka, która straciła na wojnie narzeczonego.

Dziewczyna odchodzi ze sportu i rozpoczyna nowe stosunki, by uwolnić się od narzuconej jej przez społeczeństwo roli wdowy.

36. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy, organizowany przez Warszawską Fundację Filmową, jest wspierany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

 Walentyna Jusupowa za: WFF, 23 października 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code