Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Nad Dnieprem odbędą się ukraińsko-natowskie manewry „Cossack Mace 2021”

Nad Dnieprem odbędą się ukraińsko-natowskie manewry „Cossack Mace 2021”

Fot. mvs.gov.ua

Latem na Ukrainie odbędą się ukraińsko-brytyjskie manewry „Cossack Mace 2021” z udziałem ok. 1000 żołnierzy, w tym z co najmniej pięciu krajów NATO – poinformował na początku kwietnia sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Jak zaznaczono zgodnie ze strategią ćwiczeń sztab i jednostki zaangażowane będą w odparcie dużego ataku zbrojnych sił możliwego kraju-agresora.

Podczas manewrów będą opracowane działania w zakresie obrony i następnie ofensywy w celu przywrócenia granicy państwowej i integralności terytorialnej państwa, które padło ofiarą agresji ze strony sąsiedniego państwa – dodano.

NATO wyraża zaniepokojenie z powodu mobilizacji rosyjskiego wojska przy granicy z Ukrainą. Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba rozmawiał m.in. na ten temat z szefową OBWE Ann Linde. Wcześniej rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow ostrzegł, że Rosja podejmie dodatkowe działania w celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa, jeśli NATO wzmocni swe siły wokół Ukrainy. Ocenił, że wzmocnienie sił Sojuszu doprowadziłoby do wzrostu napięć przy granicy Rosji.

Słowo Polskie za: PAP, 6 kwietnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code