Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Na Żytomierszczyźnie znaleziono szczątki trzech żołnierzy, którzy zginęli w 1941 roku

Na Żytomierszczyźnie znaleziono szczątki trzech żołnierzy, którzy zginęli w 1941 roku

W dniu 17 sierpnia br. historyko-patriotyczny związek „Poszuk” prowadząc prace w rejonie Nowogródu Wołyńskiego w miejscach, gdzie w 1941 roku toczyły się walki z Niemcami, znaleziono szczątki trzech żołnierzy Armii Czerwonej.

Szczątki pierwszego żołnierza znaleziono na głębokości 60 cm., przy nim był hełm СШ-39, karabin 7,62 i puste magazyny, co świadczy, że żołnierz strzelał podczas walki.

Drugi żołnierz został znaleziony na głębokości 40 cm. Znaleziono hełm СШ-39, lusterko, 2 monety, klucz od domu, zapałki, a w bucie łyżka.

Trzeci żołnierz został znaleziony też na głębokości 40 cm i miał mocno zdeformowaną czaszkę po wybuchu. Znaleziono przy nim hełm СШ-39, znaczek „Sportowiec spadochroniarz”, pastę do golenia, lusterko, monety lat 30-ch, resztki polskiej gazety i medalion. Niestety medalion był niezakręcony i informacja o tej osobie oraz czy był on pochodzenia polskiego nie zachowała się.

Walentyna Jusupowa na podstawie informacji ukraińskich mediów, 25 sierpnia 2019 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code