Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Na Ukrainie może być zalegalizowana eutanazja?

Na Ukrainie może być zalegalizowana eutanazja?

Pierwszy zastępca przewodniczącego Rady Najwyższej Ukrainy Rusłan Stefanczuk zaprasza fachowców przedyskutować projekt koncepcji aktualizacji Kodeksu Cywilnego Ukrainy.

Komunikat z linkiem do dokumentu zastępca przewodniczącego umieścił na oficjalnej stronie Facebook. Wśród propozycji jest również szokujący pomysł legalizacji eutanazji – samobójstwa wspomaganego przez lekarzy.

Koncepcja składa się z dwóch części: pierwsza zawiera główne kierunki aktualizacji (rekodyfikacji) tablic prawnych, prezentowanych obecnie w czynnych kodeksach cywilnych i rodzinnych; druga zawiera materiały analityczne dotyczące wymienionych kodyfikacji. Osobno zwrócono uwagę na propozycję legalizacji praktyki eutanazji i wspomaganego samobójstwa. W paragrafie § 2.9. czytamy: „możliwa jest legalizacja eutanazji i wspomaganego samobójstwa. Proponuje się rozważenie możliwości legalizacji biernej eutanazji i wspomaganego samobójstwa, biorąc pod uwagę praktykę ESPL z równoległym wprowadzeniem odpowiednich zmian w Kodeksie Karnym Ukrainy”.

Przypomnijmy, że eutanazja została po raz pierwszy legalizowana w XX wieku przez Hitlera jako „prawo człowieka do śmierci”.

Zapoznać się z projektem koncepcji można pod linkiem: bit.ly/3rXx3a4

Lidia Baranowska za: kmc.media, 21 stycznia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code