Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Na Ukrainę w ramach akcji „Święta bez taty” trafiła pomoc z Polski

Na Ukrainę w ramach akcji „Święta bez taty” trafiła pomoc z Polski

Czwarty rok z rzędu ukraińskie dzieci ,których rodzice,  zginęli, broniąc granic Ukrainy i Europy przed wschodnim zaborcą, otrzymali świąteczne  paczki w ramach akcji „Święta bez taty”, głównym organizatorem tej akcji, była polska organizacja „Inicjatywa Bohaterom Majdanu” .

Tak samo, jak i w latach poprzednich, w zbiórkę zaangażowali się Polacy. a także Ukraińcy mieszkający w Polsce. Do ukraińskiej młodzieży z Polski trafiły słodycze, zabawki i artykuły spożywcze. Każda paczka została zapakowana w specjalne świąteczne opakowanie.

W roku 2018 paczki dotarły do następujących miast: Lwów, Bereżany, Chmielnicki, Bar, Winnica, Kijów, Żytomierz, Równe oraz Nowowołyńsk. Warto zaznaczyć, że ze Lwowa do innych ukraińskich miast paczki zostały bezpłatnie wysłane przez firmę kurierską Meest Express.

Do Centrum Pomocy Uczestnikom ATO, działającej przy Żytomierskiej Administracji Obwodowej, paczki świąteczne przybyły 16 stycznia. Do swoich końcowych adresatów zostały one dostarczone kilka dni później.

Organizacja społeczna „Inicjatywa Bohaterom Majdanu” czwarty rok pomaga dzieciom z całej Ukrainy organizując zbiórkę w Polsce w ramach akcji „Święta bez taty”.

Walentyna Jusupowa, zdjęcia http://zhitomir.today, 04.02.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code