Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Na rowerach w zimowy las wybrali się członkowie „Wilczych Gór”

Na rowerach w zimowy las wybrali się członkowie „Wilczych Gór”

Niestrudzeni członkowie żytomierskiego Polskiego klubu sportowo-turystycznego „Wilcze Góry” 18 marca 2012 roku zorganizowali pierwszy wyjazd rowerowy. Uczestnicy zebrali się o 11.00 pod tramwajowo – trolejbusowym parkiem na Polowej w Żytomierzu i pojechali trasą Żytomierz – Lewków – Charytonówka k. Korostyszowa – Lewków – Żytomierz (58 km). Świeciło słońce, aczkolwiek w lesie było zimno i w wielu miejscach jeszcze leżał śnieg.

Jerzy Rokiteniec podzielił się wrażeniami od wyjazdu: „Jestem zachwycony rajdem i chcę częściej brać udział w takich wycieczkach, nawet specjalnie kupiłem sobie nowy rower”. Inny uczęstnik rajdu, Piotr Godlewski powiedział, że cieszy się z początków ruchu rowerowego. Podczas wyjazdu pogoda była naprawdę świetna, przyroda ożywa.

Absolutnie podtrzymujemy inicjatywę „Wilczych Gór” i czekamy na powstanie w innych obwodach podobnych organizacji sportowych, zrzeszających młodych i starszych Polaków.

 

Zdjęcia z wyjazdu:

{morfeo 115}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code