Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Na Krymie nieznani sprawcy spalili dom arcybiskupa UPC KP

Na Krymie nieznani sprawcy spalili dom arcybiskupa UPC KP

21 lipca późnym wieczorem nieznani sprawcy podpalili krymską rezydencję arcybiskupa ukraińskiej cerkwi prawosławnej kijowskiego patriarchatu Klimenta.

O zajściu poinformował sam duchowny: „Zadzwonili do mnie z Krymu i powiedzieli, że wszystko spłonęło, został tylko żelazny dach”.

Arcybiskup uważa, że to co się stało było ostrzeżeniem, przed następnym podpaleniem cerkwi, znajdującej się tuż przy budynku, który został zniszczony.

– Po wydarzeniach w krymskiej wsi Perewalne (przedstawiciele „Krymskiej Samoobrony” zabrali u wiernych kijowskiego patriarchatu cerkiew pw. Wstawiennictwa NMP), rozpoczęły się systematyczne próby przejęcia naszego mienia na półwyspie. Na razie nie mamy zamiaru zwracać się do policji ale wiemy, że z tym procesem jest związane duchowieństwo moskiewskiego patriarchatu, bliskie do metropolity Łazarza. Oni zawsze z nienawiścią traktowali naszą obecność na Krymie i teraz widzimy skutki tej nienawiści – powiedział arcybiskup Kliment.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code