Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Na Donbasie terroryści ukradli ponad 100 mln hrywien, przeznaczonych na emerytury

Na Donbasie terroryści ukradli ponad 100 mln hrywien, przeznaczonych na emerytury

Źródło - news.online.uaNowy minister polityki socjalnej Pawło Rozenko podsumował straty, które ponieśli ukraińscy emeryci oraz inne osoby, korzystający ze świadczeń socjalnych państwa ukraińskiego (rodziny wielodzietne, ludzie z ograniczonymi możliwościami fizycznymi i inni).

– W przeciągu ostatnich miesięcy prorosyjscy terroryści obrabowali 20 samochodów bankowych, kradnąc ponad 100 milionów hrywien. Podczas takich napadów giną nasi ekspedienci. Dlatego musieliśmy zaprzestać przekazywania gotówki na tereny okupowane przez separatystów – twierdzi Rozenko.

Od 1 grudnia ukraińskie władze nie dostarczają pieniędzy do miast, znajdujących się w strefie okupacji. Miejscowi, którzy wcześniej popierali DRL i LRL, wyjeżdżają do sąsiadujących z ich miejscowościami miast, kontrolowanych przez siły rządowe, gdzie z bankomatów pobierają należne emerytury i w ukraińskich urzędach załatwiają inne formalności. Władze tzw. republik ludowych nie dotrzymują obietnic, na Donbasie trwają bunty głodowe.

Słowo Polskie, 05.12.14 r.

GK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code