Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Na antenę polskiej telewizji trafił serial „Dziewczyny ze Lwowa”

Na antenę polskiej telewizji trafił serial „Dziewczyny ze Lwowa”

Źródło - fakt.plZdjęcia do nowej produkcji Telewizji Polskiej, serialu pod tytułem „Dziewczyny ze Lwowa” zostały zakończone i od września trwa jego emisja na antenie TVP 1. Każdej niedzieli o godzinie 20.25 polscy widzowie mogą śledzić losy czterech młodych Ukrainek – Uljany, Poliny, Oli i Swietłany, które próbują znaleźć dla siebie miejsce w Polsce. W Warszawie dziewczyny po trudach poszukiwania zatrudnienia zaczynają pracować na czarno. Za niewielkie pieniądze wynajmują wspólne mieszkanie i wpadają w śmieszne a czasami niebezpieczne perypetie.

„Dziewczyny ze Lwowa” jest serialem, który w pewnym stopniu ujawnia stereotypy, istniejące w polskim środowisku wobec obywateli Ukrainy. Kobiety kojarzą się w serialu ze sprzątaczkami, a mężczyźni z alkoholem i zdolnością do przemocy w rodzinie. Ukraińskie dziewczyny są pokazane, jak niezbyt samodzielne osoby, które stale potrzebują pomocy i opieki. Poza tym w oglądaniu serialu przeszkadzają rosyjskie sentencje, które bardzo rzadko można usłyszeć we Lwowie.

Telewizja Polska nakręciła na razie 13 odcinków, prawdopodobnie po ich zmontowaniu ruszą zdjęcia kolejnych.

Słowo Polskie, 07.10.15 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code