Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Uroczysta msza w rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II w Winnicy (uaktualnione)

Uroczysta msza w rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II w Winnicy (uaktualnione)

01 maja w tiażyłowskim kościele Bożego Miłosierdia odbyła się uroczysta msza, poświęcona pierwszej rocznicy beatyfikacji papieża-Polaka Jana Pawła II przez Benedykta XVI.

11 księży, biskup-ordynariusz diecezji Kamieniecko-Podolskiej Witalij a także około 300 wiernych i gości z Polski i innych obwodów zebrali się w upalny wtorek by uczcić pamięć papieża „Bożego Miłosierdzia” – jak nazywano przy życiu Karola Wojtyłę.

Podczas kazania biskup Witalij przypomniał słowa Jana Pawła II: „Człowiek nie może sam siebie zrozumieć bez Chrystusa – dlatego Chrystusa nie można wyłączać z żadnego aspektu życia człowieka”. Krytyce zostały poddane działania przywódców byłego ZSRR, którzy stawiając na pierwszym miejscu pracę w życiu przeciętnego człowieka, próbując zamienić nią Boga, doprowadziły do powstania społeczeństwa „bez twarzy”.

Na mszy był obecny także senator Stanisław Gogacz, który niedawno naraził się na zakaz wjazdu na Białoruś, ale swoją postawą na imprezach patriotycznych w Winnicy i Chmielnickim gorąco wspierał miejscową Polonię w jej poczynaniach.

Minął dokładnie rok po beatyfikacji Jana Pawła II i 7 lat po jego śmierci, ale dzieło z ekumenicznego jednoczenia chrześcian całego świata i szerzenia nauki o zbawieniu, które zaczął wielki Polak, żyje i rozwija się…

Zdjęcia ze mszy:

{morfeo 124}

oraz wideo:

{vimeo}41420663{/vimeo}


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code