Jesteś tutaj: Home » Без рубрики » Msza święta Pokoju we Lwowie

Msza święta Pokoju we Lwowie

Fot. kmc.media

W Wielki Wtorek  7 kwietnia w Bazylice Metropolitalnej pw.Wniebowzięcia NMP we Lwowie odbyła się Msza święta Pokoju. Zwykle odbywa się rano w Wielki Czwartek , ale ze względu na oddalenie wielu parafii od Lwowa, w katedrze była odprawiana w Wielki Wtorek, – informuje archidiecezja lwowska.

Na początku Mszy świętej arcybiskup Mieczysław Mokrzycki powitał dziekanów i obecnych kapłanów przybyłych na uroczystość. Eucharystię z arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim odprawił biskup sufragan Edward Kawa, w koncelebrze z proboszczem parafii  o.prałatem Janem Nikielem i kilkoma kapłanami z różnych dziekanatów. Wszyscy inni duchowni i wierni duchowo zjednoczyli się w modlitwie poprzez transmisję w Internecie.

W swoim kazaniu metropolita Mokrzycki powiedział m.in.: „Gdy będziemy mieli święte rodziny, będziemy mieli świętych kapłanów. Jak mówił prymas Kardynał Stefan Wyszyński: >>Dajcie mi święte rodziny, a ja dam wam świętych księży<<. Niech nasza służba kapłańska uświęci rodziny naszych wspólnot parafialnych. Niech nasze służenie uczyni parafię  wspólnotą misyjną”.

Podczas Mszy świętej kapłani odnowili swoje śluby, które składali podczas święceń. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki wygłosił kazanie i poświęcił mirrę (pachnący olej, który w ciągu roku będzie używany podczas sakramentów chrztu, bierzmowania i kapłaństwa), olej dla namaszczenia chorych oraz katechumenów, które po Mszy świętej kapłani zabrali do swoich parafii.

Po zakończeniu Eucharystii o. Mikołaj Leskiw z dekanatu żółkiewskiego w imieniu wszystkich księży archidiecezji podziękował swojemu ordynariuszowi.

Lidia Baranowska za: kmc.media, 15 kwietnia 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code