Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » MSW przekazało podczas Majdanu 400 karabinów bandytom

MSW przekazało podczas Majdanu 400 karabinów bandytom

Źródło - maydan.drohobych.netGeneralna Prokuratura w Kijowie przed 2. rocznicą Rewolucji Godności przedstawiła kolejne dowody zbrodni zbiegłego prezydenta Janukowicza i rządu Azarowa.

19 listopada poinformowano, że tzw. „tituszkom” (bandytom, którzy współpracowali z ówczesnym ministrem spraw wewnętrznych Zacharczenką) milicjanci przekazali ponad 400 karabinów maszynowych oraz 90 tys. nabojów dla stłumienia protestów na Majdanie. Na razie odnaleziono tylko sześć z nich. Los reszty jest nieznany.

Oprócz tego kierownik wydziału ds śledztw specjalnych Serhij Gorbatiuk opowiedział o wydaniu przez reżim Janukowicza ponad 1 miliona hrywien w styczniu-lutym 2014 r. na granaty świetlne i inne specjalne środki, które miały być wykorzystane dla pacyfikacji aktywistów w Kijowie i innych miastach na Ukrainie.

Według Gorbatiuka oddziały „tituszek” koordynowały swoje akcje z „Berkutem”, wykonując tzw. „brudną” robotę. Większość bandytów przyjeżdżała do Kijowa z Charkowa, część z nich – to członkowie „Opłotu” pod kierownictwem Żylina.

Do dziś większość milicjantów, zamieszanych w pacyfikację Majdanu, którzy strzelali ostrą amunicją w protestujących, przebywa na wolności. Prokuratura prowadzi ponad 2 tys. dochodzeń, dotyczących Majdanu. Aresztowani po kolei byli funkcjonariusze „Berkutu” wychodzą jeden za drugim na wolność po wpłaceniu kaucji.

Słowo Polskie, 21.11.15 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code