Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Możliwe jest doprecyzowanie nowelizacji ustawy o IPN

Możliwe jest doprecyzowanie nowelizacji ustawy o IPN

Fot. http://www.se.pl

Trybunał Konstytucyjny zapewne rozwiąże obawy związane z interpretacją nowelizacji ustawy o IPN – powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Jego zdaniem „doprecyzowanie” tej ustawy jest możliwe.

Czaputowicz w radiowych Sygnałach Dnia zaznaczył, że Stany Zjednoczone zwróciły się do Polski „z pewnymi sugestiami dotyczącymi interpretacji ustawy o IPN”. „Myślę, że to jest kwestia nie tyle treści, co pewnej interpretacji, pewnych obaw” – powiedział minister. Wyraził też przekonanie, że obawy te zostaną rozwiane przez orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie noweli.

Według szefa MSZ, Polska i Stany Zjednoczone „nie różnią się co do treści” noweli. „Obu stronom chodzi o to, żeby nie fałszować prawdy o wydarzeniach drugiej wojny światowej. Doprecyzowania są, moim zdaniem, możliwe” – zaznaczył.

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o IPN 6 lutego, a następnie w trybie kontroli następczej skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent chce, by Trybunał zbadał, czy przepisy noweli ustawy o IPN nie ograniczają w sposób nieuprawniony wolności słowa oraz kwestię tzw. określoności przepisów prawa.

Słowo Polskie na podstawie informacji dzieje.pl, 24.02.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code