Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Most Kultury w Żytomierzu

Most Kultury w Żytomierzu

Wystawa malarstwa współczesnego w ramach projektu Most Kultury została otwarta w Żytomierzu.

Do 8 kwietnia w Domu Kultury Ukraińskiej w Żytomierzu można oglądać wystawę prac Magdaleny Leśniak i Rafała Urbańskiego zorganizowaną przez Konsulat Generalny RP w Winnicy i Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach we współpracy z Departamentem Kultury Żytomierskiej Rady Miejskiej w ramach polsko-ukraińskiego projektu Most Kultury.

Wystawa prezentuje ponad 50 prac dwójki kieleckich artystów, którzy w swojej artystycznej twórczości łączą świat sztuki ze światem nowych technologii. Wśród prezentowanych prac można zobaczyć intermedialny cykl „QR [reinterpretacje]” Rafała Urbańskiego, w ramach którego artysta połączył tradycyjną technikę malarską z osiągnieciami techniki cyfrowej. Za pomocą kodów QR zaszyfrowuje informacje, które po ich zeskanowaniu odkrywają przed widzami nowe treści.

Z kolei prace Magdaleny Leśniak prezentowane pod wspólnym tytułem „Życie w sieci”, to zbiór obrazów przeniesionych prosto z Internetu i popularnych serwisów społecznościowych. Dla artystki stanowią one podstawowe narzędzia do poznawania i komunikowania się ze światem, narzędzie przez które filtruje swoją rzeczywistość.

Podczas wernisażu, który odbył się 27 marca 2019 r., obecni byli przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Winnicy, Rady Miejskiej w Żytomierzu, członkowie organizacji polskich oraz liczni mieszkańcy miasta.

Wystawę można obejrzeć pod adresem: ul. Wielka Berdyczowska 61/18, Żytomierz. Wstęp wolny.

Słowo Polskie na podstawie informacji KG RP w Winnicy, 1 kwietna 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code