Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Moje doświadczenie udziału w programie NAWA

Moje doświadczenie udziału w programie NAWA

Chciałabym podzielić się z Państwem wrażeniem i doświadczeniem z pobytu na jednej uczelni w Polsce – Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Jako doktorantka Żytomierskiego Państwowego Uniwersytetu im. I. Franki w Żytomierzu, wzięłam udział w projekcie w ramach Programu PROM – Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Ten program naukowy ma charakter międzynarodowy, dlatego doktoranci z różnych krajów europejskich w ramach takiej wymiany mają możliwość poszerzenia swoich kompetencji zawodowych, rozwinięcia cech osobistych, społecznych i przywódczych oraz możliwość pogłębienia znajomości języków obcych.

Mój staż międzynarodowy trwał przez 8 dni (03.02-10.02.2021). Każdy dzień był dobrze splanowany i nasycony. W czasie stażu zajmowałam się poszukiwaniem materiałów do innowacyjnych prac doktorskich i publikacji naukowych; pracowałam w Bibliotece UKW z bazami danych; szukałam informacji na temat pracy doktorskiej; zapoznałam się z Pracownią Testów Psychologicznych i Pracownią Neuropsychologii; omawialiśmy temat pracy doktorskiej na seminarium naukowo-metodycznym z członkami Katedry Psychologii Zdrowia oraz prezentowałam wyniki badań swojej pracy doktorskiej pt. „Psychologiczne cechy rozwoju empatii w strukturze zdolności literackich uczniów szkół średnich”, a także prowadziliśmy wspólne badania z doktorantem UKW Pawłem Łarionowym pt. „Agresja i regulacja emocji: mediująca rola aleksytymii’.

Dodatkowo, w wolnym czasie, miałam możliwość poznać miasto Bydgoszcz: Bazyliką św. Wincentego a Paulo, pocztą główną, „Nową Operą”, Wyspę Młyńską. Szczególne wrażenie zrobiła na mnie rzeźba Człowieka przechodzącego przez rzekę, rzeźba mężczyzny trzymającego słup i dwie strzały balansującego na drucie nad rzeką Brda.

Moim zdaniem, takie seminaria naukowo-metodyczne, z możliwością omówienie i dyskusji sprzyjają nie tylko rozwojowi zawodowemu, ale i osobistemu wszystkich uczestników Programu, rozwijają zdolności przywódcze i umiejętności samo organizacyjne.

Chciałabym podziękować z całego serca kierownictwu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy za zaproszenie i możliwość realizacji takiego projektu, a mianowicie: Kierownikowi Katedry Psychologii Zdrowia UKW i kierownikowi projektu prof. dr hab. Pawłowi Izdebskiemu, specjalista Wydziału Nauk Agnieszce Małkowskiej, doktorantowi Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego Pawłowi Łarionow za pomoc organizacyjną. Również dziękuję za wsparcie i wiarę dla mojego promotora prof. dr hab. Larysie Żurawlowej, a także Polskiemu Klubu Studenckiemu w osobie Walentyny Jusupowej za wsparcie i pomoc w czasie wyjazdu.

Iryna Greczucha, 16 lutego 2021 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code