Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Módlmy się w intencji zabitych na Majdanie. Ciebie prosimy…

Módlmy się w intencji zabitych na Majdanie. Ciebie prosimy…

Podczas większości niedzielnych Mszy, które odbyły się 25 stycznia wierni modlili się w intencji protestujących we wszystkich regionach Ukrainy a szczególnie za zamordowanych na ulicy Hruszewskiego w Kijowie.

W winnickiej parafii Św. Ducha małe dzieci, bez poprzedniego umówienia się podchodziły do mikrofonu i prosiły Boga by przyjął dusze tych, którzy „duszę i ciało położyli za naszą swobodę”, jak mówią słowa hymnu narodowego. Niektórzy wierni płakali, a odpowiedź „Wysłuchaj nas, Panie” brzmiała, jak nigdy, uroczyście.

Na początku wszystkich niedzielnych liturgii księża odczytali list napisany przez Radę Episkopatu Ukrainy a pod koniec Mszy także apel ordynariusza diecezji kamieniecko podolskiej Leona Dubrawskiego o modlitwę za pokój na Ukrainie.

Nie zważając na to, że kościół katolicki na Ukrainie jest apolityczny, to jednak w sytuacji obecnej duchowieństwo nie stoi biernie wobec barbarzyństwa struktur siłowych i wspiera pastwę na Majdanach od Lwowa do Charkowa. W centrum Kijowa stoi namiot, gdzie można otrzymać pomoc duchową, wyspowiadać się albo po prostu porozmawiać z księdzem.

Red., bwp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code