Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Młodzi poloniści integrowali się w „Zamłyniu”

Młodzi poloniści integrowali się w „Zamłyniu”

W Centrum Integracyjnym „Zamłynie”odbyło się spotkanie  integracyjne studentów pierwszego roku polonistyki Wołyńskiego Uniwersytetu Narodowego imienia Łesi Ukrainki.

W Centrum Integracyjnym „Zamłynie” w dniach 22-23 maja przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Łucku i z udziałem Konsul Teresy Chruszcz i docent Katedry Polonistyki i Przekładu Julii Wasejko odbyło się spotkanie integracyjne studentów pierwszego roku polonistyki Wołyńskiego Uniwersytetu Narodowego imienia Łesi Ukrainki.

W ciągu dwóch dni w bajkowym Zаmłyniu, młodzież zanurzała się w tajniki języka polskiego, poznawała go nie od strony wykładów i ćwiczeń, a poprzez rozmowy, filmy, poezje i pieśni. Przyszli poloniści przedstawiali prezentacje w języku polskim na temat „Poznajmy Polskę”, opowiadali o znanych Polakach, o legendach i miastach Polski, o zabytkach historycznych, o ciekawostkach turystycznych.

Studenci Wydziału Filologii i Dziennikarstwa oglądali także dokumentalne i fabularne filmy o Polsce i Ukrainie, słuchali polskiej muzyki i recytowali poezję. Spędzając czas razem, studenci uczyli się pracować w zespole, lepiej poznawali siebie oraz swoich kolegów, poszerzali wiedzę polonistyczną. Uczestnicy spotkania podziękowali pani Konsul T. Chruszcz za pomoc i wsparcie w organizacji wyjazdu studyjnego, ciekawe towarzystwo oraz księdzu J. Burasowi za gościnę, pyszne jedzenie i przytulną atmosferę.

Sergij Porowczuk za: KG RP w Łucku, 31 maja 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code