Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Miasto Chmielnicki – najbardziej bezpieczne na Ukrainie

Miasto Chmielnicki – najbardziej bezpieczne na Ukrainie

Źródło: 5.ua

Źródło: 5.ua

Na czele rankingu najbardziej bezpiecznych miast Ukrainy znalazł się dawny Płoskirów. Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez Instytut Badań Społeczno-Gospodarczych mieszkańcy miasta uważają go za bardzo bezpieczne. Ich opinię potwierdzają statystyki policyjne.

TOP-5 najbezpieczniejszych miast Ukrainy:

1. Chmielnicki,
2. Tarnopol,
3. Czerniowce,
4. Czernihow,
5. Iwano-Frankowsk.

– Opinie mieszkańców o stanie bezpieczeństwa w ich własnym mieście nie zawsze są zgodne z tym, co podaje policja. Na przykład w miastach, gdzie ilość zgłoszeń na policję jest mniej więcej podobna, mieszkańcy tych miejscowości różnie oceniają stopień bezpieczeństwa. Na przykład w Iwano-Frankowsku, Winnicy i Chersoniu ilość interwencji policyjnych jest mniej więcej taka sama – od 150 do 165 na 10 tys. osób. Lecz sami mieszkańcy uważają inaczej. Mieszkańcy Winnicy i Iwano-Frankowska czują się bardziej bezpieczni, w Chersoniu – znacznie mniej – mówiła ekspert Instytutu Badań Społeczno-Gospodarczych Krystyna Awramenko.

Najmniej bezpieczne miasta na Ukrainie, zgodnie z sondażem, to – Zaporoże, Kropywnycki, Kijów, Sewerodonieck oraz Mikołajów.

Ciekawostką jest fakt iż w Lwowie, gdzie policja odnotowuje 200 zgłoszeń na 10 tys. mieszkańców, ludzie czują się bezpiecznie. W tym samym czasie w Mariupolu przy bardzo niskim wskaźniku zgłoszeń (32 na 10 tys.) tylko 41 proc. mieszkańców czuje się bezpiecznie.

Słowo Polskie, 02.05.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code