Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Metropolita lwowski uczestniczył w III Międzynarodowym Kongresie ku czci Najświętszego Serca Jezusowego i Maryi w Miami

Metropolita lwowski uczestniczył w III Międzynarodowym Kongresie ku czci Najświętszego Serca Jezusowego i Maryi w Miami

Na zaproszenie abp. Miami Thomasa Wieńskiego oraz Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w dniach 8 – 10 czerwca metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki wziął udział w III Międzynarodowym Kongresie ku czci Najświętszego Serca Jezusa i Maryi pt. „Nie bój się być świętym i apostołem trzeciego tysiąclecia”.

Kongres rozpoczął się ze wspólnej Mszy Świętą i modlitwy dziękczynienia za dar życia i posługi św. Jana Pawła II, której przewodniczył Ordynariusz Miami abp Thomas.

W niedzielę, 10 czerwca, Lwowski Metropolita przedstawił referat o życiu i posłudze Ojca Świętego Jana Pawła II.

Arcybiskup wygłosił prelekcję pt. „Kościół cierpiący – świadkiem świętości w naszym czasie historycznym”. Centralnym tematem przemówienia abp. było prześladowanie Kościoła katolickiego w Związku Radzieckim od rewolucji do upadku komunizmu, w świetle objawień Matki Bożej Fatimskiej oraz jej wezwania do modlitwy o nawrócenie Rosji.

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, zwracając się do uczestników Kongresu, przedstawił osobę Świętego Papieża jako Świadka wiary, który wzywa, abyśmy się troszczyli o własną świętość, ale przypomniał również, że św. Jan Paweł II w swoim nauczaniu ciągle mówił o ważności wolności. „Żaden z nas nie ma wątpliwości, że Ojciec Święty był taką duszą, która wsparła naszą wolność”, – powiedział Arcybiskup.

Warto zaznaczyć, że w kongresie uczestniczyło wielu ciekawych prelegentów i świadków życia św. Jana Pawła II, m.in. prałat Sławomir Oder, wikariusz sądowy Trybunału Rzymskiego i postulator procesu kanonizacyjnego św. Jana Pawła II.

Lidia Baranowska na podstawie informacji rkc.lviv.ua, 15.06.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code