Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Merkel potwierdziła swoją odmowę odwiedzić EURO-2012 z powodu sytuacji z Tymoszenko

Merkel potwierdziła swoją odmowę odwiedzić EURO-2012 z powodu sytuacji z Tymoszenko

Zdjęcie pobrane z fraza.uaKanclerz Niemiec Angela Merkel oficjalnie potwierdziła informację że nie odwiedzi EURO-2012 na Ukrainie, jeżeli sytuacja z uwięzioną byłą premier Julią Tymoszenko nie zmieni się. O tym zawiadomił sekretarz prasowy rządu Niemiec George Sztrajtier.

Na pytanie o tym, czy ma zamiar Merkel odwiedzić Polskę w czasie mistrzostw, Sztrajtier odpowiedział, że «na razie konkretnych planów nie ma. A wizyta na Ukrainę będzie zależeć od losu Tymoszenko i od sytuacji z prawami człowieka na Ukrainie», — podkreślił sekretarz prasowy.

Wcześniej stało się wiadomo, że przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barrozu też nie ma zamiaru odwiedzać Ukrainę podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej, jeżeli Ukraina nie poczyni kroków dla wyrównania sytuacji naokoło Tymoszenko.

Także Prezydent Czech Wacław Claus skasował swoją wizytę w spotkaniu na szczycie głów państw Centralnej Europy, które powinno odbyć się w środku maja na Krymie. Przedstawiciel Prezydenta Czech ogłosił, że decyzja jest związana ze sprawą Tymoszenko.

Wcześniej komisarz Unii Europejskiej z pytań wymiaru sprawiedliwości Wiwian Redding także ogłosiła o tym, że nie pojedzie na ceremonię otwarcia EURO-2012.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code