Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Losowanie zwycięzcy w konkursie „Zgadnij, Gdzie to jest?” oraz nowy numer gazety „Słowo Polskie”

Losowanie zwycięzcy w konkursie „Zgadnij, Gdzie to jest?” oraz nowy numer gazety „Słowo Polskie”

27 grudnia w Winnicy odbyło się losowanie zwycięzcy w IV edycji konkursu krajoznawczego „Zgadnij, gdzie to jest”. Jak już, zapewne, pamiętacie – nasz konkurs polega na odgadnięciu, co jest przedstawione na zdjęciu z ostatniej strony gazety „Słowo Polskie”– kościół, centrum jakiegoś miasta czy szpital. Właśnie winnicki obwodowy szpital im. Juszczenki dla umysłowo chorych był pokazany na starej pocztówce z początku XX wieku.

Tryb losowania był następujący – kartki z odpowiedziami pomieszczono w plastikowy przeźroczysty kontener,  po wymieszaniu losowo została wybrana jedna, z której prowadząca konkursu Ania Szłapak  przeczytała imię oraz nazwisko zwycięzcy.

Wszystkie oprócz jednej poprawne odpowiedzi nadeszły z obwodu winnickiego, jedna – z chmielnickiego.

Bardzo ciekawa odpowiedź otrzymaliśmy od Walerego Franczuka – stałego uczestnika naszego konkursu. On nie tylko opisał całą historię powstania szpitala, ale także dołączył do listu skany wniosków o mianowanie pierwszych dyrektorów tej placówki medycznej z początku dwudziestego wieku.

Wszystkie uczestnicy konkursu udzielali odpowiedzi w języku polskim.

Tym razem w naszym konkursie zwyciężyła pani Walentyna Czumaczenko, mieszkająca na ul. Gruszewskiego w mieście Chmielnicki.

Zdjęcie zwyciężczyni z nagrodami od winnickiego KG RP i naszej redakcji  zostanie opublikowane w jednym z następnych numerów gazety.

Wszystkim innym uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Wesołych, szczęśliwych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku!

Przebieg losowania można obejrzeć na kanale Youtube:

{youtube}5xEGYsmkL08{/youtube}

Za udostępnienie pomieszczenia dla nagrania losowania dziękujemy firmie POL-TUR.

Przy okazji informujemy, że ukazał się kolejny, już 5 numer gazety „Słowo Polskie”, na ostatniej stronie którego znajduje się następne zadanie dla odgadnięcia.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code