Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Listy do redakcji. Wakacje edukacyjne w Kotlinie Kłodzkiej

Listy do redakcji. Wakacje edukacyjne w Kotlinie Kłodzkiej

Przez cale lato Fundacja „Wolność i Demokracja” zapraszała uczniów szkoły języka polskiego z Ukrainy do Polski na wyjazdy edukacyjne w ramach projektu: „Biało-czerwone ABC…” współfinansowanego w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą 2017.

Dzieci z miasta Chmielnik obwodu winnickiego, które uczą się języka polskiego przy Miejskim Związku Polaków im. Władysława Reymonta, razem z Prezesem Związku Eugenia Brylant, tez mieli zaszczyt uczestniczyć w takim wspaniałym wakacyjno-edukacyjnym odpoczynku w towarzystwie wielu innych dzieci z całej Ukrainy.

Wyjazd do Polski trwał przez dziesięć dni (w dniach 13-22 sierpnia). Młodzież trafiła do miejscowości Kotlina Kłodzka. W ramach warsztatów i zabaw dzieci i młodzież polskiego pochodzenia z Ukrainy pogłębiały znajomość języka, kultury, historii i geografii Polski oraz brali udział w zajęciach, zabawach i wycieczkach krajoznawczych, takich jak, zwiedzanie „Czarnej góry”, „Kopalni Złota”, „Średniowiecznego Parku Techniki”, „Jaskini Niedźwiedzia”, Góry Stołowy”, Wodospad Wilczki, Twierdzy Kłodzkiej.

To były niezapomniane wakacje, które podarowały młodzieży dużo wspaniałych emocji i inspirację do dalszego poznawania Polski – kraju ich przodków.

Serdeczne podziękowanie w imieniu uczestników, dzieci, rodziców dla organizatorów wyjazdu. Mamy nadzieje na dalszą współpracę z Fundacją „Wolność i Demokracja” w zakresie realizacji takich bardzo ważnych projektów dla Polaków na Wschodzie. Dziękujemy za waszą stałą opiekę.

Eugenia Brylant dla Słowa Polskiego, 30.08.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code