Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Listy do redakcji. Jesienna modlitwa w Sławucie

Listy do redakcji. Jesienna modlitwa w Sławucie

Dobiega końca jesień. Dla większości z nas listopad to czas refleksji i zadumy. Czas, kiedy razem z listopadowym smutkiem możemy pomyśleć o życiu doczesnym i życiu wiecznym. O sensie naszego życia, o tych, którzy odszedli do nieba.

W pierwszym dniu listopada obchodzimy Wszystkich Świętych. 2 listopada wspominamy najbliższych nam ludzi, których już z nami nie ma – Dzień Zaduszny. Wtedy odwiedzamy rodzinne groby zmarłych oraz innych bliskich nam ludzi.

W Sławucie mieszka dużo Polaków, dla których ten czas jest też bardzo ważny. Odwiedzamy nie tylko groby naszych bliskich, ale również i zasłużonych dla naszej ziemi Polaków, zmarłych członków organizacji polonijnej. Zwiedzamy  polski cmentarz. Cmentarz Polski w Sławucie ma już status pamiątki historycznej. W dużej mierze zawdzięczając to Fundacji Studio Wschód. Dlatego co rok na Dnień Zaduszny staramy się dołączyć do wspomnień o zmarłych , uczniów Szkoły Sobotniej, działającej przy miejscowym Związku Polaków. Staramy się ,aby w Szkole uczyć nie tylko języka polskiego, a także tradycji polskich, historii i kultury.

27 listopada w Sławucie odbyło się wielkie sprzątanie naszego polskiego cmentarza. Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli  do tej ważnej akcji. W dniu 3 listopada sławucka młodzież upamiętniła rodaków, pochowanych na tym cmentarzu. Tradycyjnie przed pójściem na cmentarz odbyła się lekcja w klasie języka polskiego.

Na nekropolii zapalamy znicze , pamiętając o tych, którzy walczyli o niepodległość Ojczyzny oraz o tych za których już nikt się nie modli.

Łarysa Cybula, Sławuta, Oddział Związku Polaków na Ukrainie, 12 listopada 2018 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code