Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Lato z Domem Polskim 2021

Lato z Domem Polskim 2021

Na początku czerwca Dom Polski już po raz 10. zorganizował półkolonie letnie z nauczaniem języka polskiego „Lato z Domem Polskim 2021”.

Program tegorocznych półkolonii był bardzo bogaty i zawierał oprócz codziennych zajęć z języka polskiego dużo ciekawych wycieczek, warsztatów i rozrywek na świeżym powietrzu.

W ciągu dwóch tygodni uczestnicy projektu, a było ich 22 zwiedzili Muzeum krajoznawcze, Muzeum kosmonautyki i Muzeum straży pożarnej. Bardzo ciekawą okazała się wycieczka jednej z jednostek pożarowych miasta. W Żytomierskim Akademickim Obwodowym Teatrze Lalek obejrzeli spektakl „Farbowany lis”. Nie zabrakło w ciągu trwania półkolonii także ciekawych warsztatów plastycznych, zajęć wokalnych oraz rozrywek na świeżym powietrzu.

Tradycyjnie na zakończenie turnusu odbył się uroczysty koncert dla rodziców.  Na koncercie dzieciaki zaprezentowały dwie bajki w języku polskim „Kwiat paproci” i „Jak Ala szukała literek”. Pod akompaniament pani Larysy Bojko dzieci wykonały 8 piosenek, m.in. zabrzmiały ulubione piosenki „Tato, już lato”, „Kolorowe kredki”, „Szkolny rock and roll”. Wielkimi brawami obecni na Sali rodzice dziękowały swoim pociechom za piękną uroczystość. A wychowawczyni pani Juli Bojko i pani Wiktoria Ołeksiuk wręczyły wszystkim uczestnikom projektu „Lato z Domem Polskim 2021” dyplomy i słodkie prezenciki.

Działalność Domu Polskiego w Żytomierzu wspierana jest przez Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Dom Polski w Żytomierzu, 25 czerwca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code