Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Kwiat Podola gościł i śpiewał w Kielcach

Kwiat Podola gościł i śpiewał w Kielcach

Koncert w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach zwieńczył tygodniowy pobyt w Polsce członków chóru „Kwiat Podola” na gościnnej ziemi świętokrzyskiej.

Ten zespół artystyczny powstał w Winnicy na Podolu w 2011 roku. Uczestnikami „Kwiatu Podola” są uczniowie Sobotnio-Niedzielnej Szkoły Polskiej prowadzonej przez Konfederację Polaków Podola, jedną z kilkunastu polskich organizacji, działających w Winnicy. Młodzi artyści wykonują rozmaite religijne i patriotyczne pieśni polskie, śpiewają również po ukraińsku.

W trakcie pobytu w Polsce „Kwiat Podola” wystąpił w kilku miejscowościach województwa dolnośląskiego. Śpiewał na Koncertach Charytatywnych na rzecz pomocy Polakom na Ukrainie i Białorusi.

Podobna idea towarzyszyła także koncertowi w Kielcach. Winnica od pięćdziesięciu lat jest miastem partnerskim polskich Kielc. Współpraca pomiędzy samorządami, jak i kieleckim samorządem i Konfederacją Polaków Podola odbywa się w różnych dziedzinach.

Kielecka publiczność w ramach specjalnego koncertu wysłuchała kolęd polskich i ukraińskich, „Kwiat Podola” zaprezentował także inne utwory. Artystów nagrodzono gorącymi brawami.

Anatol Fedoryszen, ITV, 29.01.16 r.

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code