Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Książka (nie) tylko od święta – dla maluchów z Żytomierza

Książka (nie) tylko od święta – dla maluchów z Żytomierza

W dniu 23 lutego br. otrzymaliśmy od Fundacji Metropolia Dzieci, książki dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat, w ramach projektu „Książka (nie) tylko od święta”.

Celem tego projektu, poza promocją czytelnictwa, jest przede wszystkim zachęcanie do czytania w języku polskim, poznanie i pielęgnowanie języka polskiego, a także stworzenie okazji dla dzieci, ich rodziców i opiekunów do wspólnego, aktywnego spędzania czasu, nawiązania bliskich relacji dzięki rozmowom o książkach i ich bohaterach.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Fundacji PZU, pod patronatem Instytutu Książki, Fundacji Powszechnego Czytania oraz Konsulatu Generalnego RP w Manchesterze.

Bardzo cieszymy się, że dzięki obcowaniu z polską książką nasze dzieci będą mogli rozwijać swoją kreatywność i wyobraźnię, co na pewno wpłynie na ich rozwój, wiedzę. Otrzymane książki trafią do dzieci z polskiego przedszkola „Wesełka”, Domu Polskiego w Żytomierzu i do nauczycieli, którzy pracuj z dziećmi w takim wieku. Dziękujemy serdecznie zespołowi Fundacji za ten prezent, życzymy dalszych dobrym pomysłów i sukcesów w działalności Państwa organizacji!

Walentyna Jusupowa, Studencki Klub Polski, 27 lutego 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code