Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Konsulat Generalny Rosji we Lwowie uparcie zaprzecza o swoim rychłym zamknięciu

Konsulat Generalny Rosji we Lwowie uparcie zaprzecza o swoim rychłym zamknięciu

Sekretarz rosyjskiej placówki dyplomatycznej we Lwowie Sergiej Mańko zdementował wiadomości ukraińskich mediów o podjęciu przez Moskwę decyzji o zamknięciu tego konsulatu.

– Jak zwykle przyjmujemy petentów prawie z połowy Ukrainy, konsul generalny Oleg Astachow jest na miejscu, w swoim gabinecie – powiedział Mańko w piątek rano.

Jego słowa potwierdził także rzecznik ukraińskiego MSZ Euhen Perebyjnis, który nie otrzymał żadnego listu z Kremla w tej sprawie.

Dzień wcześniej lwowscy „swobodowcy” podczas posiedzenia Rady Miasta zwrócili się do prezydenta Poroszenki z wymogiem zamknięcia rosyjskiego konsulatu. Podobną prośbę wystosował także charkowski „Euromajdan” w stosunku do KG RP FR w ich mieście.

Wbrew opinii wielu mieszkańców Federacji Rosyjskiej, placówka dyplomatyczna tego państwa we Lwowie ani razu nie została ostrzelana „z granatników”, jak mówi się w słynnej lwowskiej anegdocie. Lwów – to multietniczne środowisko, w którym mieszka duża rosyjska wspólnota, przodkowie której zostali przesiedleni do Lwowa po exodusie narodu polskiego po II wojnie światowej.

Słowo Polskie, 30.01.15 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code