Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Komisja PACE 19 grudnia wyląduje w Kijowie

Komisja PACE 19 grudnia wyląduje w Kijowie

Zdjęcie pobrano z asbarez.com Przedstawiciele Parliamentary Assembly of the Council of Europe 19 grudnia zamierzają spotkać się z ukraińską władzą i opozycją w celu omówienia powtórnych wyborów w 5 okręgach na terenie Ukrainy oraz braku widocznych postępów w przygotowaniu Ukrainy do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.

Mailis Reps i Marietta de Purbe-Lundin chcą także dowiedzieć się z ust pierwszych osób ukraińskiego państwa, czy podpisanie 17-18 grudnia umów z Rosją nie przekreśli ostatecznie marzeń zwykłych Ukraińców o europejskich standardach życia i zwalczeniu korupcji oraz łapówkarstwa w ukraińskich urzędach.

Tym razem europejscy politycy są bardziej zdecydowani by dowiedzieć się, jakie dokładnie jest stanowisko Janukowycza w sprawie eurointegracji Ukrainy, bowiem kilka poprzednich obietnic, danych przez ukraińskiego prezydenta, nie zostało dotrzymanych.

Europa coraz sceptyczniej traktuje ukraińskie władze i zastanawia się nad przeniesieniem możliwości podpisania umowy na czas, kiedy zmieni się dzisiejszy skład Gabinetu Ministrów.

Red., bwp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code