Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Kolejne straty w ludziach od początku roku wskutek rosyjskiej agresji na wschodzie Ukrainy

Kolejne straty w ludziach od początku roku wskutek rosyjskiej agresji na wschodzie Ukrainy

Fot. armyinform.com.ua

Ukraińskie media w związku z Międzynarodowym Dniem Dzieci Będących Ofiarami Agresji poinformowały, że od początku konfliktu w Donbasie na wschodzie Ukrainy zginęło ponad 240 dzieci, 56 zaginęło, a kilkaset zostało poszkodowanych.

„Od początku konfliktu w Donbasie zginęło ponad 250 dzieci, 56 zaginęło, a kilkaset zostało poszkodowanych. Jak dodano, w „szarej strefie” mieszka 10-15 tysięcy dzieci, a liczba dzieci przemieszczonych z anektowanego w 2014 roku przez Rosję Krymu i z Donbasu przewyższyła 170 tysięcy. Na terytorium niekontrolowanym przez Kijów pozostało ponad dwa tysiące dzieci będących sierotami”
– napisano na Facebooku.

Przywołano też dane ukraińskiego oddziału UNICEF z jesieni 2019 roku, z których wynika, że w 20-kilometrowej strefie po obu stronach linii rozgraniczenia mieszka ponad 200 tysięcy dzieci. Od 2014 roku co najmniej 128 dzieci doznało obrażeń, a 38 zginęło od min, amunicji i innych wybuchowych pozostałości wojny – dodano.

Słowo Polskie za: TVN, 9 czerwca 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code