Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Kolejne naruszenie suwerenności Ukrainy ze strony wschodniego sąsiada

Kolejne naruszenie suwerenności Ukrainy ze strony wschodniego sąsiada

Fot. dziennik.pl

Otwarcie mostu kolejowego przez Cieśninę Kerczeńską, który łączy Rosję z zaanektowanym przez nią w 2014 roku Krymem, jest naruszeniem suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy – oświadczyła dyplomacja Unii Europejskiej.

Rzecznik Służby Działań Zewnętrznych Peter Stano w oświadczeniu podkreślił, że połączenie kolejowe jest kolejnym krokiem w kierunku wymuszonej integracji nielegalnie anektowanego półwyspu z Rosją i izolacji Krymu od Ukrainy, której półwysep jest częścią.

W oświadczeniu Unia Europejska potwierdziła pełne poparcie dla niepodległości, suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w granicach uznanych na arenie międzynarodowej.

23 grudnia na Krym wyjechał pierwszy pociąg pasażerski z Rosji. Z tej okazji zorganizowano specjalną ceremonię, w której za pośrednictwem wideokonferencji uczestniczył prezydent Władimir Putin. Zapowiedział on, że Rosja będzie realizować „podobne” projekty.

Słowo Polskie za: PAP, 26 grudnia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code