Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Kolędowanie w Kamieńcu pod znakiem Rodziny

Kolędowanie w Kamieńcu pod znakiem Rodziny

Fot. kmc.media

Stało się już dobrą tradycją winszowanie katolickiej społeczności miasta z okazji świąt Bożego Narodzenia i udział we Mszy świętej, której przewodniczy biskup ordynariusz Leon Dubrawski, przedstawicieli władz miasta i deputowanych od wszystkich lokalnych partii.

To piękny znak szacunku i dobrych relacji między Kościołem rzymskokatolickim a władzami lokalnymi. Tegoroczne kolędowanie, które odbyło się 28 grudnia, było wyjątkowe nie tylko ze względu na obecność wybranego burmistrza  Mychajła Positka i odnowionego korpusu deputowanych, ale także dzięki koncertowi seminarzystów i diakonów Redemptoris Mater w Winnicy, którzy wykonywali kolędy w językach różnych narodów świata.

W kazaniu biskup Leon powiedział, że władza również potrzebuje naszej modlitwy i zwracając uwagę na obchody Dnia świętych dzieci męczenników, przypomniał słowa papieża Jana Pawła II, że „naród, który zabija swoje dzieci, nie ma przyszłości”. Dlatego jest to szczególny dzień modlitwy za dzieci, matki, a zwłaszcza kobiety, które dokonały aborcji. Muszą także doświadczyć Bożego Miłosierdzia i przebaczenia. Kaznodzieja zauważył ponadto, że rodzina jest fundamentem społeczeństwa, bez którego nie ma dobrobytu. Bóg rodzi się w rodzinie, w otoczeniu Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa. W tym roku obchodzimy w kościele rok św. Józefa, Opiekuna Jezusa. Naszym obowiązkiem jest przekazać naszym dzieciom Boga, ponieważ jak mówił św. Augustyn, jeśli będą mieli Boga na pierwszym miejscu, wszystko będzie na swoim miejscu.

Na zakończenie ordynariusz udzielił obecnym dzieciom błogosławieństwa, a młodzież parafii katedralnej pw. św. Apostołów Piotra i Pawła śpiewała kolędy.

Lidia Baranowska za: Aleksander Buczkowski, kmc.media, 7 stycznia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code