Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Kijów będzie pogłębiał relacje z Polską w kwestiach fitosanitarnych

Kijów będzie pogłębiał relacje z Polską w kwestiach fitosanitarnych

Fot. Ukrinform

„Polska zajęła 2 miejsce wśród partnerów handlowych Ukrainy wśród krajów europejskich. Nasza współpraca jest bardzo ważna, którą jesteśmy gotowi dalej pogłębiać, w szczególności w zakresie kontroli fitosanitarnej. Przecież mówimy o dostępie ukraińskich produktów na polski rynek” – powiedział ukraiński minister Rozwoju Gospodarczego, Handlu i Rolnictwa Ihor Petraszko w wywiadzie dla Ukrinformu na marginesie Forum Ekonomicznego, które odbyło się niedawno w Karpaczu.

Według szefa resortu spotkania na marginesie Forum z Wicepremierem, Minister Rozwoju Polski Jadwigą Emilewicz i Ministrem Rolnictwa Janem Ardanowskim były „bardzo przydatne”. Ministrowie rozmawiali o potrzebie odbycia posiedzenia dwustronnej grupy roboczej ds. rolnictwa.

„Oddzielnie zastanawialiśmy się nad rewizją umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE w 2021 roku. Liczymy na życzliwe wsparcie Polski w tej ważnej sprawie” – podkreślił Minister Rozwoju Gospodarczego, Handlu i Rolnictwa Ukrainy.

Słowo Polskie za: Ukrinform, 22 września 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code