Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Katolicy Podola nie tylko modlą się ale także grają w piłkę nożną

Katolicy Podola nie tylko modlą się ale także grają w piłkę nożną

Zdjęcie pobrano z credo-ua.orgŻycie wspólnoty rzymskokatolickiej na Podolu to nie tylko Msze, pielgrzymki i rekolekcje. Wierni z miejscowych parafii zrzeszają się także w drużynach piłkarskich oraz zespołach artystycznych.

9 drużyn piłkarskich z parafii obwodu chmielnickiego starli się w mini turnieju z piłki nożnej im. Bł. Jana Pawła II, który odbył się pod koniec pierwszej połowy maja w Chmielnickim. Po zaciętych walkach zwyciężyła drużyna Sion z miasta obwodowego.

Po eliminacjach wszyscy uczestnicy oraz kibice zebrali się na chmielnickiej sali sportowej, należącej do MSW, gdzie odbył się finał turnieju pomiędzy Sionem a Cathedrą. W pierwszej połowie nie strzelono żadnej bramki, a w drugiej pierwszy gol strzeliła Cathedra. Sion prawie od razu wyrównał rachunek. Dramatyczne napięcie rosło z minuty na minutę. I pod sam koniec drugiej połowy meczu chmielnicki Sion strzelił decydujący drugi gol.

Po meczu odbyła się Msza święta w kościele Chrystusa Króla Wszechświata, celebrował którą biskup-ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej, Leon Dubrawski. On wręczył nagrody nie tylko zwycięzcom ale także i wszystkim innym młodym piłkarzom oraz organizatorom turnieju.

Gdy ceremonia wręczenia nagród dobiegła końca, wszyscy zebrali się za wspólnym stołem w dolnej części kościoła, gdzie przy kolacji podzielili się wrażeniami z odegranych meczów.

Majowy mini-turniej  w Chmielnickim pokazał miejscowym drużynom piłkarskim ich prawdziwy poziom gry oraz zachęcił młodych sportowców by intensywniej trenowali przed Diecezjalnymi Mistrzostwami z Piłki Nożnej, które odbędą się 12-13 lipca 2013 roku.