Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Karnawałowe spotkania Polaków z Niemiec i Ukrainy

Karnawałowe spotkania Polaków z Niemiec i Ukrainy

Winnicki zespół polskiej piosenki “Srebrne Głosy”, który od 2010 roku działa przy Związku Polaków Winniczyzny w dniach 21-23 lutego br. na zaproszenie Chóru “Cantate Deo” Polskiej Misji Katolickiej z Nadrenii (Niemcy)  odwiedził Polonię niemiecką, która licznie zamieszkuje w Niemczech.

Program pobytu „Srebrnych Głosów”, przygotowany przez Rodaków z Niemiec,  był napięty i bardzo interesujący. Podczas wizyty artystki z Winnicy wzięły udział w Spotkaniu Karnawałowym, wspólnej próbie  dwóch Zespołów  oraz występie pod czas niedzielnej Mszy Świętej w jednym z kościołów Nadrenii. Oprócz tego Zespół z Winnicy miał możliwość zaprezentować swój dorobek artystyczny przed Polakami z Niemiec w kościołach  miast Duisburg, Neukirchen-Vluyn oraz Moers.

Niezapomniane wrażenia pozostawiło po sobie zwiedzanie Dusseldorfa – stolicy Nadrenii Północnej – Westfalii oraz krótki wyjazd do Holandii. Jednak najważniejsze, co spotkało Zespół “Srebrne Głosy” to serdeczność i gościnność Rodaków, którzy od wielu lat mieszkają w Niemczech, podtrzymując polskie tradycje i obyczaje, pielęgnując język i kulturę polską.

Wokalistki z Winnicy wróciły do domu bardzo zadowolone i szczęśliwe, przywożąc ze sobą tylko miłe wspomnienia. Najważniejszy element  pobytu – to poznanie nowych przyjaciół – chórzystów  Chóru „Cantate Deo” Polskiej Misji Katolickiej z Nadrenii, którym Srebrnogłoski  są bardzo wdzięczne za wspaniały pobyt w kraju ich zamieszkania, bogaty program, szczerą opiekę  i towarzyską atmosferę.

Oczywistym jest to, że takie spotkania łączą Polaków z całego świata, tworzą rodzinną atmosferę w polskich tradycjach oraz budują mosty przyjaźni na rzecz wspólnej  przyszłości.

Alicja Ratyńska, prezes Związku Polaków Winniczyzny, 12 marca 2020 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code