Jesteś tutaj: Home » Z życia Kościoła Katolickiego » Aktualności/Новини » Kapelaństwo więzienne

Kapelaństwo więzienne

Dzięki staraniom ks. Grzegorza Drausa z Równego, który jest przewodniczącym Asocjacji kapelanów więziennych różnych konfesji chrześcijańskich na Ukrainie, 28 grudnia 2010 r. odbyło się w winnickim więzieniu spotkanie z Dyrektorem tejże karnej placówki oraz  z zainteresowanymi więźniami, skazanymi na dożywocie w liczbie 4 osób.

Ustalono, że trzech kapłanów: br. Paweł Lasocki, br. Józef Chromy oraz br. Jerzy Zieliński (którzy uzyskali odpowiednie pozwolenia z Kijowa na tę pracę) będą mogli odwiedzać więźniów z posługą duszpasterską raz w tygodniu w każdą środę w godz. 10.00 – 12.00.

Bogu niech będą dzięki! Po przeszło 3 latach wróciliśmy jako kapucyni z tą posługą do w/w więzienia o podwyższonym rygorze. Mogło się to odbyć wskutek pozytywnych zmian przepisów prawnych, umożliwiających tę formę duszpasterstwa obcokrajowcom. Trzy lata temu  więźniom służył br. Jarosław Fedirczuk, aż do przenosin na placówkę w Kijowie.W najbliższym czasie spodziewać się można uzyskania zgody na pracę duszpasterską w drugim więzieniu w Winnicy.

W/w Asocjacja ma następującą nazwę:

Міжконфесійна місія духовна та благодійна опіки в містах позбавлення волі

Кс. Г. Драус – координатор Союзу християнських церков у справі тюремного душпастирства

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code