Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Kamieniec Podolski w kompozycjach starych i nowych zdjęć

Kamieniec Podolski w kompozycjach starych i nowych zdjęć

28-letni fotograf z Kamieńca Podolskiego Dmytro Babiuk stworzył ciekawą serię zestawień zdjęć Kamieńca Podolskiego pod tytułem „Wiedz, gdzie się znajdujesz” z czasów Ukraińskiej Republiki Ludowej i wspólnej z Polską walki z bolszewizmem oraz współczesnych.

Dzięki szczegółowemu nałożeniu starych zdjęć na nowe stwarza się efekt obecności osób sprzed ponad 100 lat w dzisiejszej rzeczywistości.  Kompozycje Babiuka, który jest także członkiem Stowarzyszenia Rekonstruktorów Historycznych w Kamieńcu Podolskim i często bierze udział w rekonstrukcjach walk wojsk URL z bolszewikami, pozwalają szczegółowo sprecyzować, gdzie znajdowały się znane postacie z historii Polski oraz Ukrainy w danym okresie.

Na stronie internetowej Dmytra Babiuka pod każdym zdjęciem umieszczone są podpisy, opisujące wydarzenie oraz ludzi, którzy są na tych zdjęciach.

Pomysł zestawiania starych i nowych zdjęć nie jest nowy. Kilka lat temu polscy artyści stworzyli zachwycające kompozycje zniszczonej Warszawy porównane ze współczesnym otoczeniem. Podobny chwyt pomaga odczuć atmosferę ubiegłych lat i pomaga przewodnikom turystycznym łatwiej lokalizować historyczne obiekty.

Słowo Polskie, 26.01.16 r.


 

Autor serii Dmytro Babiuk


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code