Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Kamieniec Podolski dołączy do światowego Orszaku Trzech Króli

Kamieniec Podolski dołączy do światowego Orszaku Trzech Króli

6 stycznia już w 94 miastach na świecie, w tym i kresowym Kamieńcu Podolskim odbędą się jasełka uliczne, tak zwany Orszak Trzech Króli. Proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Kamieńcu Podolskim – Jerzy Malewski już po raz kolejny organizuje procesję z udziałem dużej ilości dzieci, ubranych we wspaniałe kolorowe kostiumy i oczywiście Trzech Króli, symbolizujących trzy kontynenty – Europę, Azję oraz Afrykę.

Ogromne jasełka w podwórku kamienieckiego kościoła  Najświętszego Serca Jezusowego  zawsze zbierały tłumy ludzi. W tym roku rozmiar szopki przekroczył 12 metrów, oprócz tradycyjnych biblijnych postaci, ksiądz Jerzy przy jasełkach umieścił także zajączki, lisy, osiołka oraz inne leśne zwierzęta. Najwięcej cieszą się z mini-ZOO najmniejsi parafianie.

Jedna z mam dzieci tak komentuje kamienieckie jasełka:
– Moja trzyletnia córka nie może oczu odwieść od szopki. Wszystko jej się podoba, a najbardziej – aniołki, które kręcą się na małym dzieciątkiem Jezus.

Zaciekawili się jasełkami także i prawosławni – Jak tu nie przyjść? Przychodzę tutaj każdego roku. Bo wiem, że zawsze przy kościele będzie czekała na mnie wspaniała szopka. Mój wnuk też uwielbia rozglądać wszystkie figurki, które ruszają się, kręcą się i błyszczą – opowiada Ludmiła Szamraj.

Franciszek Miciński/Credo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code