Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Jerzy Kowalewski wizytuje polskie szkółki na Ukrainie

Jerzy Kowalewski wizytuje polskie szkółki na Ukrainie

Punkty nauczania języka polskiego na Ukrainie odwiedził jeden z koordynatorów programu „Biało-czerwone ABC” Jerzy Kowalewski.

W dniach 16-18 listopada na Wołyniu, Kijowszczyźnie, Podolu oraz w Galicji Wschodniej gościł Jerzy Kowalewski znany polski polonista, autor podręczników do nauczania języka polskiego oraz jeden z koordynatorów programu „Biało-czerwone ABC”, realizowanego przez Fundację „Wolność i demokracja” w oparciu o środki z polskiego budżetu.

Kowalewski sprawdzał punkty nauczania języka polskiego, z jakich podręczników korzystają ucznie, jakim sprzętem dysponują placówki oraz jak często odbywają się w nich zajęcia.

W Winnicy polonista spotkał się z konsulem RP Rosińskim. W trakcie spotkanie rozmawiano o usprawnieniu systemu wysyłania nauczycieli języka polskiego przez ORPEG. W ramach wizyty do stolicy Podola Kowalewski odwiedził szkółkę przy Zgromadzeniu Sióstr od Aniołów, gdzie spotkał się z przełożoną – siostrą Teresą Jakubowską. Siostra Teresa opowiedziała o różnicy pomiędzy nauką polskiego w Winnicy i jej rodzinnym Dowbyszu i poczęstowała gościa z Polski herbatą z ciastkiem.

Przy okazji Jerzy Kowalewski przekazał punktom nauczania języka polskiego w Winnicy podręczniki „Raz, dwa, trzy i po polsku mówisz Ty!”, optymalnie dostosowane dla potrzeb młodych Polaków, mieszkających na Ukrainie.

Słowo Polskie, 19.11.15 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code