Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Inauguracja roku akademickiego w Seminarium Duchownym Gródka Podolskiego

Inauguracja roku akademickiego w Seminarium Duchownym Gródka Podolskiego

Zdjęcie pobrano z vds-gorodok.com17 października 2013 roku w Seminarium Duchownym p. w. Ducha Świętego w Gródku na Chmielniczczyźnie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego. W uroczystościach wzięło udział czterech biskupów: ordynariusz diecezji Kamieniecko-Podolskiej bp Leon Dubrawski, biskup pomocniczy diecezji Kamieniecko-Podolskiej Radosław Zmitrowicz, biskup pomocniczy diecezji Charkowsko-Zaporoskiej Jan Sobiło oraz biskup-emeryt diecezji Kijowsko-Żytomierskiej Jan Purwiński.

Szczególnym gościem tego dnia był o. Stanisław Celestyn Napiórkowski OFM Conv, znany teolog z Polski, z książek którego korzystają studenci gródeckiego seminarium.

– Kapłan prowadzi wiernych do zbawienia drogą życia chrześcijańskiego. I dlatego bardzo ważne jest dla was, drodzy seminarzyści, żebyście trwali w modlitwie, czerpali wiedzę z życia świętych i dokumentów Kościoła, aby stać się pasterzami, czyli opiekować się wiernymi dla ich zbawienia i zbawienia własnego – w kazaniu, podczas uroczystej Mszy Świętej, biskup-emeryt Jan Purwiński, odwołał się do trwania w powołaniu.

Po Mszy św. odbył się wykład wicerektora Seminarium Duchownego o. dr. Aleksandra Jazłowieckiego, który szczególną uwagę zwrócił na mieszane małżeństwa w Kościele Katolickim i Prawosławnym.

Ostatnim punktem programu uroczystości była inauguracja pierwszego roku, którą przeprowadził bp Leon Dubrawski wraz z prefektem ds. edukacji o. Borysem Chilką. W swoim przemówieniu dziekan pierwszego roku kl. Witalij Kunicki podziękował Bogu, biskupowi Leonowi i biskupowi pomocniczemu Radosławowi oraz wszystkim wykładowcom za opiekę i wsparcie, potrzebne dla wzrostu duchowego.

Na zakończenie seminarzystom złożyli życzenia rektor Instytutu Nauk Teologicznych w Gródku o. Wiktor Biłous, rektor Wyższego Seminarium Duchownego archidiecezji Lwowskiej o. Piotr Brzeski, rektor Seminarium Redemptoris Mater w Winnicy o. Mirosław Cybulski, przełożony Wikariatu księży Marianów na Ukrainie o. Paweł Ostrowski.

Na podstawie informacji CREDO, opracowanie Irena Rudnicka, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code